Тернопіль, бульв. Шевченка, 9
TBSchool@tneu.edu.ua
+38 097 093-66-24

Створення бізнес-школи – новий цікавий проект ТНЕУ

Створення бізнес-школи – новий цікавий проект ТНЕУ
автор

З робочим візитом до Тернопільського національного економічного університету приїхали ректор Естонської школи бізнесу, професор Арно Алманн (Arno Almann) та проректор з наукових досліджень ЕШБ, професор Олаф Аарна (Olav Aarna).

Гості завітали до ТНЕУ, щоб на базі вищого навчального закладу створити спільну Українсько-естонську бізнес-школу. Це сприятиме інноваційному розвитку Тернопілля, шляхом професійної підготовки та професійного розвитку підприємців-лідерів на засадах єдності освіти, досліджень та інновацій.

Науковці з Естонії зустрілися з ректором вищого навчального закладу, доктором економічних наук, професором А.І. Крисоватим, проректором з міжнародної діяльності О.П. Адамівим та обговорили програму реалізації проекту. Під час розмови гості зазначили, що навчальна діяльність проекту передбачає:

– організацію ознайомчої поїздки основного персоналу TBS в Таллінн. Під час візиту учасники ознайомляться з основними напрямками функціонування вищої освіти і провадження наукових досліджень в Естонії відповідно до розвитку європейської зони вищої освіти, Європейського простору вищої освіти й моделі управління EBS;

– проведення в ТНЕУ циклу навчальних семінарів з укладання навчальних програм та навчальних планів двох магістерських програм;

–  проведення в ТНЕУ циклу навчальних семінарів з контролю якості освіти на рівні вищого навчального закладу, країни та Європейського простору вищої освіти і реалізації вимог, узгоджених у рамках Болонського процесу.

Арно Алманн зазначив: «Наша місія – формування команди бізнес-лідерів, яка ефективно й відповідно до міжнародних стандартів розбудовуватиме бізнес-середовище, в основі якого фахові компетентності та загальнолюдські і професійні цінності. Ми пропонуємо Програми муніципального розвитку та Програми управлінського розвитку. Естонська школа бізнесу надаватиме українській бізнес-школі консультаційну підтримку, стажуватиме викладачів ТНЕУ, залучатиме викладачів Естонської школи бізнесу до навчального процесу та організовуватиме практику слухачів програм закордоном».

У свою чергу Олаф Аарна наголосив: «Свою роботу щодо створення бізнес-шкіл ми розпочали ще 8 років тому. Навчання здійснюється від бакалавра до підготовки доктора наук. В Естонії навчання безкоштовне, однак англомовна програма платна. Цей проект на освітньому ринку є конкурентоздатним, бо якість та інновації – основа роботи Естонської школи бізнесу. Враховуючи те, що в нас хороші особисті контакти з науковцями різних країн, ми готові передати свій досвід. Звернемо увагу на те, що у нас не вийшло й на те, що вдалося».

«Зараз складний час в Україні, є багато факторів ризику, але я готовий разом з Вами відкрити бізнес-школу, бо це потрібно для наших студентів, тернополян, які хочуть успішно займатися бізнесом в Україні. Я переконаний, що цей ризик виправданий. Така бізнес-школа в Тернополі стане поштовхом для створення бізнес-шкіл в інших областях. Сьогодні сучасна молодь йде навчатися не для диплому, а для нових знань. Запозичуючи у вас найкраще, ми стаємо сильнішими. Досвід фахівців з різних країн допоможе нашим випускникам стати конкурентоздатними», – зауважив Андрій Ігорович.

Українська бізнес-школа залучатиме представників бізнес-структур до викладання дисциплін, вивчатиме зарубіжний досвід у сфері бізнес-освіти, реалізовуватиме спільні навчально-освітні проекти з органами влади, розвиватиме проекти із міжнародними організаціями, впроваджуватиме бізнес-інновації та підтримуватиме громадські ініціативи.

 У ході розмови Арно Алманн запропонував: «Ми готові надавати одну стипендію для навчання українським студентам, а також готові взяти в докторантуру людину, яка буде навчатися в Естонії і отримає звання доктора Phd».

Цього ж дня робоча група зі створення бізнес-школи зустрілася з представниками бізнес-структур Тернополя. Були обговорені вектори співпраці та критерії підготовки фахівців з інноваційним мисленням.

У робочій зустрічі взяли участь: Володимир Шигінський (будівельна компанія «Макбуд»), Мирослав Загорський (ТОВ «Органік Агро»), Ярослав Гринчишин (видавництво «Підручники і посібники»), Іван Пришляк (ТОВ «Астра МІА»), Андрій Іванечко (консалтингова компанія «Єва Груп»), Руслан Савчишин (ІТ-компанія «MagneticOne»), Ярослав Колодій (ТОВ «Терко Авто»), Роман Репко (бізнес-клуб «Клуб ділових людей»), Юрій Дейнека (Управління стратегічного розвитку міста), Ірина Кельнер (торгова група «Арс-Кераміка»), Олег Білобровко (ТОВ «СЕ Борднетце-Україна»), Віктор Кушнір (ПрАТ «Тернопільський молокозавод»), Максим Россоха (ТОВ «Ліхтнер Бетон Тернопіль»), Ірина Нестюк (Тернопільський обласний молодіжний центр праці) та Віктор Дрозд (підприємець, голова організації роботодавців Тернопільської області).

«Ми хочемо готувати такого випускника, який буде адаптований до роботи в реаліях сьогодення, а це неможливо без залучення фахівців-практиків, якими Ви є. Тому будемо вдячні, якщо наш діалог допоможе знайти точки дотику у роботі бізнес-школи», – сказав Андрій Ігорович, завершуючи зустріч.

Share

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Взяти участь

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваше Прізвище (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Ваш телефон (обов'язково)

×
Olav Aarna

Професор державного управління та права, доктор наук у галузі інженерії.

Голова науково-дослідної ради Естонської бізнес-школи, радник урядів ряду країн та учасників міжнародних проєктів з питань реформування системи освіти та забезпечення якості вищої освіти. Ректор Талліннського технічного університету (1991-2000), ректор Естонської бізнес-школи (2000-2003), депутат парламету Естонії (2003-2007). Автор близько ста наукових праць, член Академії наук Естонії, зовнішній член Фінсько-Шведської академії інженерних наук, почесний доктор технічного університету Тампере (Фінляндія).

   

Olav Aarna_2

×
Mart Kikas

Тренер з бізнес-моделювання, стратегії та лідерства.

Викладач Естонської бізнес-школи та Porto Business School (Португалія), тренер Academy of Innovation Coaching та Academy of Executive Coaching, консультант з питань розвитку бізнесу та стратегій інтернаціоналізації. Випускник Норвезької бізнес-школи (MBA) та Тартуського університету (магістратура, соціологія), здобувач на докторську ступінь в Естонській бізнес-школі. Був радником голови Фонду розвитку та заступником генерального директора Управління з питань громадянства та міграції Естонії, працював у банківському секторі та маркетингу, заснував і керував низкою видавничих та рекламних компаній.  

Mart Kikas_2

×
Юлія Савостіна

Підприємець, засновниця та керівник руху Made in Ukraine, журналістка, блогерка.

Працювала журналістом, ведучою та продюсером на національних українських телеканалах серед яких СТБ, ICTV, 2+2, Україна. Займалася PR-діяльністю, в том числі в агентці Pillar PR. Сьогодні основними напрямками діяльності Юлії та команди Made in Ukraine є популяризація підприємництва в Україні, проведення фестивалів, продакшн програм «Успішні в Україні» та «Мандруй СВОЄ», виробництво путівників та сувенірів.

Mart Kikas_2

×
Марина Маслова

Експертка з питань стратегічного управління та сталого розвитку, MBA.

Має багаторічний практичний досвід підприємницької та управлінської діяльності в різних галузях економіки. Співзасновниця освітнього проєкту Sustainability room. Керуюча партнер консалтингової компанії «UFV Consulting». Спеціалізація – стратегія, сталий розвиток.

Має практичний досвід реалізації Ідеї бізнесу в успішні бізнес-моделі. Проводила зміни організацій у ролі керівника, власника компанії та зовнішнього експерта. У минулому керівник програми Executive MBA Києво-Могилянськоі бізнес-школи. Місія Марини – розвивати потенціал людей, надати можливість власникам, управлінцям та їх командам свідомо формувати себе та якість своїх управлінських рішень з фокусом на майбутнє.

Mart Kikas_2

×
Олександр Сударкін

Експерт у сфері особистої та професійної комунікації, підприємець із понад десятирічним досвідом, доцент кафедри менеджменту та економіки  МІМ, директор програми pre-MBA Менеджмент і Лідерство, викладач для курсів PMD, MBA, Senior Executive MBA, консультант з питань організаційного розвитку та управління персоналом в компанії Pucelik Consulting Group, кандидат економічних наук.

За плечима Олександра — понад 13 років досвіду бізнес-консультування великих компаній у 7 країнах світу. Серед компаній, що користуються послугами Олександра та використовують його тактики: Райффайзен Банк Аваль, Фокстрот, Visa, Укрпошта, Енергоатом.

image9

×
Світлана Калашнікова

Доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директорка Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України. Співзасновниця та експертка ГО «Інститут лідерства, інновацій та розвитку».

Координатор проєктів Програми Темпус ЄС «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту» (2013-2016 рр.), Міжнародного Фонду «Відродження» — «Правові засади реалізації Болонського процесу в Україні» (2012-2014 рр.), Програми вдосконалення викладання у вищій освіті, що реалізується у партнерстві з Британською Радою в Україні (2019-2021 рр.). Є автором понад 100 наукових публікацій.

unnamed

×
Валерія Міляєва

 

Провідний науковий співробітник навчально-наукового центру розвитку персоналу та лідерства Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор психологічних наук, професор.

Менеджер проєкту Education for Leadership, Intelligence and Talent Encouraging міжнародної програми TEMPUS,  учасниця групи координаторів команд у проєкті Програма розвитку лідерського потенціалу університетів України з ініціативи British Counsil в Україні, учасниця українсько-польського проєкту  Інноваційний університет і лідерство, учасниця міжнародного українсько – литовського проєкту Розвиток лідерів НУШ.

 

unnamed (1)

×
Наталія Гордійчук

 

Засновниця компаній Агрітема, Агрібактер, партнер консалтингової компанії UFV Consulting, член Ради Директорів міжнародної асоціації Donau Soja. MBA

Має досвід роботи в агропродовольчому бізнесі з 2000 року. Працювала в іноземних та українських компаніях на посадах від керівника проєктів до директора з маркетингу й розвитку бізнесу. З 2012 року має власні компанії, які займаються виробництвом, маркетингом, продажем та популяризацією мікробних та біологічних препаратів для вирощування с/г культур.

Автор ідеї Ukrainian Food Valley. Випускниця Еxecutive МВА Києво-Могилянської Бізнес-школи. Розробила та впровадила англомовний міжнародний курс AgriFood МВА в KMBS, викладач курсу «Логіка Доданої Цінності».

gordijchuk1-86459-blackwhite

×
Анастасія Владичинська

 

Засновниця Vladychynska Consulting, авторка та викладачка Першої в Україні Школи сервісу kmbs. Єдиний сертифікований консультант з побудови системи сервісу в Східній Європі за методологією DiJulius Goup – світового лідера в питаннях побудови сервісу. Створює сервіс для компаній майбутнього та вмикає сервісне мислення.

Понад 15 років досвіду, закінчила Академію для управлінців з клієнтського досвіду в США (CXEA,OH), вчилась в Інституті Діснея і в Ritz-Carlton, студентка Нью-Йоркського університету для спікерів.

 unnamed-2-blackwhite

 

×
Оксана Волошина

 

HR-директор Альфа-Банк Білорусь, MBA

Має більше 19 років досвіду у сфері управління персоналом у провідних міжнародних та вітчизняних компаніях, у галузях телекомунікаційного, ресторанного бізнесу та фінансовому секторі в Україні, Казахстані та Білорусі.

Пройшла шлях від спеціаліста по роботі з персоналом до посад HR директора, Члена Правління, компаній з чисельністю персоналу понад 4 тисяч працівників, реалізуючи на практиці провідні інструменти управління персоналом. Також має досвід організаційного консалтингу, коучинга перших осіб та управлінських команд. Була відзначена в 2014 році в топ-20 кращих Директорів по персоналу України (Delo.ua), й компанії, в яких очолювала HR департамент, були неодноразово визнані в рейтингах кращих роботодавців України. У 2019 році була в топ-5 кращих експертів в сфері управління персоналом в Казахстані. Оксана закінчила факультет кібернетики Київського університету ім. Тараса Шевченка та є випускницею EMBA Києво-Могилянської бізнес-школи.

 
 

 

 55437896_2054179604630282_1947473772713869312_n-kopyya-blackwhite

×
Володимир Василевський

 

Підприємець, інвестиційний менеджер, бізнес-консультант. Директор Агенції регіонального розвитку в Тернопільській області. Ключова експертиза – фінанси, інвестиції, стратегічне планування – стратегічний маркетинг, реструктуризація бізнесів та антикризові стратегії. Додаткова експертиза – сертифікований менеджер з регіонального розвитку.

Досвід роботи понад 27 років консультування вітчизняних та міжнародних компаній в Україні: видавництво «Школярик», спільне українсько-словацьке підприємство «Фем-інвест», ПП «Продекспорт», ТОВ «Глібівська компанія натуральних напоїв», Збаразький сирзавод та інші. На даний час активно працює в сфері залучення інвестицій у Тернопільську область та Україну. Портфель активів у роботі – понад 600 млн. гривень. 

 

 image11

×
Руслан Захарченко

 

Підприємець, бізнес-консультант, MBA

20 років в ІТ індустрії, з яких 18 в ELEKS, де починав як джуніор програміст (коли компанія мала 30 працівників) і завершив як СЕО (коли компанія була 1200+ працівників). Має практичний досвід бізнес трансформації компанії для забезпечення росту. Є засновником і СЕО консультаційної компанії NP Consulting та СЕО ІТ компанії Edvantis. Бере участь у наглядових радах кількох ІТ компаній.

 14fe-47cc-424a-97fe-7d5e19095107-blackwhite

 

×
Олександр Воронцов

 

Засновник та CEO Техінагро.

Випускник Тернопільської бізнес-школи, навчався на програмі Manager Training Programme (Німеччина). Понад 10 років досвіду в аграрному секторі, з них понад 5 років в управлінні продажами. Працював з брендами John Deere та Mann+Hummel. Відповідав за розвиток нових бізнес-напрямків та їх інтеграцію в існуючі бізнес-процеси, управління бізнес- проєктами та підтримку продажів, Farming 4.0 у компаніях-лідерах галузі

 photo5337273851089890687-blackwhite

 

×
Олена Гузар

 

Керівник Тернопільської бізнес-школи, завідувач кафедри філологічних дисциплін початкової освіти ТНПУ ім.В.Гнатюка, експерт у галузі комунікативного лідерства, лінгвістики та бізнес-етики, кандидат філологічних наук, докторант Естонської бізнес-школи.

Має понад тридцятирічний досвід викладання у вищих навчальних закладах. Директор Україномовної літньої школи у рамках проєкту сімнадцяти років співпраці ТНПУ з Університетом Ватерлоо та Саскачеванським Університетом (Канада), гостьовий професор Торонтського Університету в рамках гранту ім.Петра Яцика, запрошений викладач української мови як іноземної в Саскачеванському Університеті (Канада), менеджер проєкту Євросоюзу Темпус «ELITE» та керівник проєкту Британської Ради в Україні «Ukrainian Teaching Excellence Programme» (ТНПУ).

photo_2020-01-07_22-12-40

×
Наталія Лагоцька

 

Незалежний бізнес-консультант, тренер, PhD

14 років досвіду викладання в університеті та управління в сфері вищої освіти. Як ментор співпрацює зі стартап-командами та підприємцями з питань моделювання бізнесу, загального управління та маркетингу підприємств. Є автором тренінгів для бізнес-аудиторії та курсів із креативності й підприємливості для дітей та підлітків.

16387982_1240441496045311_3508458788271235572_n

×
Сергій Вінницький

 

Проєктний менеджер в Україні Центру дослідження менеджменту Естонської бізнес-школи, керівник програми Менеджмент бізнес-інновацій Тернопільської бізнес-школи.

Має багаторічний досвід викладання курсів з фінансового та інвестиційного менеджменту на міжнародних академічних програмах національного університету та неакадемічних курсів з бізнес-моделювання та підприємництва.

.

photo_2020-01-07_22-04-33

×
Юрій Стах

 

Експерт з маркетингу в IT, Head of Marketing в компанії ByteAnt

Має більше 8 років досвіду в маркетингу продуктових, аутсорсингових та аутстафінгових компаній. Професійне поле інтересів включає контент-маркетинг, SEO, веб-аналітику та PR. Любить книги, кіно та інтелектуальні ігри.

image7

×
Сергій Дмитришин

 

Засновник та CEO ІТ-компанії Crowdin LLC, програміст

Понад 10 років досвіду в управлінні бізнесом. Зараз відповідає за стратегічний розвиток та зміцнення позицій компанії, серед клієнтів якої Microsoft та Facebook, як постачальника програмного забезпечення. Навчався у KMBS i LvBS.

image1

×
Олексій Войтенко

 

Викладач, PhD, Head of Marketing LinkUp Studio

Має більше 7 років досвіду викладання та адміністративної роботи в університеті. Професійне поле інтересів включає менеджмент та цифровий-маркетинг. Сприймає бізнес як цілісний організм, що керується єдиним баченням та стратегією. У вільний час аналізує створення диджитал-продуктів. Автор тренінгів з менеджменту та самоменеджменту.

image4

×
Євгеній Блінов

 

Фахівець з маркетингу та комунікацій, співзасновник та керуючий партнер маркетингової агенції Смисли

Має досвід трансформації брендів та комплексного управління маркетингом. Консультант з питань бренд-комунікацій та розвитку клієнтоцентричності компаній

Здобув управлінську освіту, випускник Тернопільської бізнес-школи

photo5244643638582030980

×